Jak niektórzy pamiętają zanim powstało nasze własne forum.gomoku.pl gościnnie przyjmowało nas forum "misio" na którym poruszyliśmy wiele tematów o grze i nie tylko.

Cześć wypowiedzi jest wartościowa, ale nie każdy ma czas żeby samemu "przekopywać" się przez kilka tysięcy postów.

Tomek (honor) zrobił dobrą i dużą pracę:) - przejrzał forum "misio", do części wybranych tematów zostawił linki, do części zrobił własne zestawienia.


zestawienia :


cronix - wypowiedzi graczy na temat Cronixa
mecze - schematy rozgrywania spotkań
stare nicki - zestawienie graczy wraz z ich wszystkimi nickami
nirpg - (Nieoficjalna) Internetowa Reprezentacja Polski w Gomoku
pfgrip - spotkanie założycielskie Polskiej Federacji Gomoku Renju i Pente
porady - porady dla początkujących graczy
sw - dyskusja na temat SW


2. Temat: „Poradnik dla początkujących graczy”.
Rozpoczęty przez Piotrka poradnik, dla rozpoczynających graczy. Zaledwie kilka postów, reszta to zbędna dyskusja. Istnieje możliwość rozwinięcia tego tematu. Temat powstał, gdy jeszcze nie istniała odmiana PRO ani SWAP także porady dotyczą STANDARDU.

219. Temat: „ Poradnik”.
Pozostawiam ten temat jako dobry pomysł, bo chyba tak naprawdę nie powstała żadna polska książeczka, lub jakiś większy zbiór wszystkich porad potrzebnych początkującemu graczowi.

3. Temat: „Jawne nicki”
Zestawienie graczy wraz z ich wszystkimi Nickami. Można sporządzić taką bazę, ułatwiająca identyfikację graczy. Jeden post.

4. Temat: „Legendarne tzw. SW…..powiedzcie…..”
Dyskusja na temat SW – czy istnieje czy nie. Wymiana poglądów, wiedza praktyczna. Temat można rozbudować o biblioteki graczy.

16. Temat: „Polska Federacja Gomoku, Renju i Pente”.
Ogłoszenie Miłosza o spotkaniu założycielskim i jego skutkach. Temat może być umieszczony gdzieś w archiwum.

26. Temat: „Rozwój Gomoku i Renju w Polsce”.
Wizja Miłosza o powołaniu do życia stowarzyszenia. Typowy temat do archiwum.

18. Temat: „Internetowa Reprezentacja Polski w Gomoku”.
Piotrek informuje  o zmianie statusu Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku z nieoficjalnej na oficjalną. Temat do archiwum – warto pamiętać jak to kiedyś było.

28. Temat: „Nieoficjalna Internetowa Reprezentacja Polski w Gomoku”.
Powołanie przez Piotrka NIRPG. Temat do archiwum.

24. Temat: „Legenda Cronina”.
Kilka wypowiedzi graczy, na temat Cronixa - jak to było jak Kurnika nie było. Temat do archiwum, może kiedyś odżyje.

40. Temat: „O rozwiązaniu gry go-moku”.
Dyskusja na temat filozofii zwycięstwa czarnych nad białymi w standardowym otwarciu gomoku, kilka linków, trochę wyjaśnień ze świata gomoku. Z powodu kilku postów warto trzymać taki materiał, kilku bo po jakimś czasie zaczyna się typowa pyskówka Adik – Kashon.

60. Temat: „Schematy rozgrywania spotkań „.
Opracowane przez Miłosza kilka wariantów rozgrywania meczy gomoku. Dyskusja i sugestie innych forumowiczów. Schematy mogą się przydać, mogą być naniesione na nie poprawki lub mogą być „odłożone na półkę”.

38. Temat: „SW i RenLib”.
Dobry pomysł na stworzenie działu, w którym byłyby opisane programy pomocne do gry, być może jakiś dział download.

115. Temat: „Top5 kobitek --> gomoku :-)”.
Pomysł ciekawy, gdyż na  dzień dzisiejszy znamy graczki ale nie wiemy, które są najlepsze. Można kiedyś wyłonić zwyciężczyni, organizując jakiś turniej czy ligę wyłącznie dla kobiet.

179. Temat: „Spowiedź starej gwardii”.
W temacie tym forumowicze opowiadają jak zaczęli grywać w gomoku, od czego to się wszystko zaczęło. Jeden z bardziej dłuższych tematów. Dobry pomysł i może się przydać w razie, gdy na stronie PSGRiP pojawią się profile graczy. Można by było z tego pomysłu skorzystać.

32. Temat: „Na ile minut najbardziej lubisz”.
Ankieta, mająca uzyskać informację dotyczącą preferowanego przez graczy czasu rozgrywania partii. Pomysł dobry, gdyż informacja taka jest jednym z elementów statystycznych, które mogą być przeprowadzone dla uzyskania globalnej informacji o polskim Gomoku.

43. Temat: „Gomoku / Renju / Pente”.
Ankieta przeprowadzona przez Adika na temat najpopularniejszej gry wśród graczy. Kolejny temat, który może posłużyć jako element statystyczny.

56. Temat: „Za jaki uważacie kurnik?”.
Temat może się przydać jako kolejne pytanie do hipotetycznej statystyki o gomoku w Polsce i sprawach z tą grą związanych. Pytanie dotyczy Kurnika – jaki stosunek mają gracze.

57. Temat: „Czy koniecznie trzeba grać”.
Kolejny temat, który może być pytaniem w ankiecie o gomoku. Dyskusja na ten temat.

119. Temat: „Granie w realu”.
Czy grając na żywo, twarzą w twarz można osiągnąć wysoki poziom? Dyskusja na ten temat, który może stanowić pytanie do wielokrotnie wymienianej ankiety o polskim gomoku.

158. Temat: „Jakie mecze lubią ludzie rozgrywać?”.
Przydać może się pytanie do nie raz wspominanej przeze mnie ankiety. Zaznaczam, by się nie zawieruszyło lub wypadło z głowy, choć takie pytanie to chyba oczywistość.

180. Temat: „Czemu gracie?”.
W temacie tym jest ankieta, mająca sprawdzić czym kierują się gracze podczas rozgrywania partii: Przyjemnościa gry, drabinką (nieaktualne), rankingiem. Pytanie do ankiety.

208. Temat: „Sonda”.
Sonda a w niej pytanie: „Na jakim portalu najczęściej grywasz?”. Pytanie do ankiety.

Real time web analytics, Heat map tracking